Oasis Mandala CAL 2020: doe mee en haak een prachtige babydeken met Katia Basic Merino!

De Oasis Mandala CAL 2020 is een project dat is ontworpen om te genieten, leren en delen met andere haakfanaten over heel de wereld. In onze speciale Facebookgroep Crochet-along Katia delen we dit exclusieve haakpatroon geheel gratis. Enthousiast geworden? Bestel de kit met daarin 8 bollen Katia Basic Merino, word lid van onze Facebookgroep en doe mee!

Katia Oasis Mandala CAL 2020 - gratis haakpatroon

Babydeken ontworpen door @bykaterinacrochet

De Oasis Mandala CAL 2020 is ontworpen door Catalina van @bykaterinacrochet. “Ik heb de Oasis Mandala-deken ontworpen met de nieuwe kleuren van Katia Basic Merino. Dit is een patroon voor gevorderden, maar ik moedig elke ervaren beginner aan om het te proberen. Het valt reuze mee en het resultaat zal je verrassen! De Oasis Mandala CAL 2020 is het soort project waarbij je je elke ronde voldaan voelt. Beleef het ongelooflijke gevoel van iets spectaculairs creëren met je eigen handen!”

Katia Oasis Mandala CAL 2020 - gratis haakpatroon

Exclusieve kleuren beschikbaar als kit

De Oasis Mandala CAL 2020 kit is nu beschikbaar en is met zorg samengesteld door AMPANS, een instelling die mensen met een verstandelijke beperking of kwetsbare situatie ondersteunt. Hierin vind je alle garens die je nodig hebt, inclusief exclusieve kleuren voor deze CAL. Kits zijn verkrijgbaar in de Katia Winkels en online via onze KatiaShop. Daarnaast heb je nodig: haaknaald 4mm, 8 steekmarkeerders, stopnaald en een schaar. Vergeet niet om lid te worden van onze Facebookgroep Crochet-along Katia waar we gezamenlijk in de maand april de deken gaan haken. Doe mee en haak deze prachtige babydeken met ons!

Katia Oasis Mandala CAL 2020 - gratis haakpatroon

Wat is een CAL?

Tijdens een Crochet-Along (CAL) haak je samen met een groep mensen hetzelfde haakpatroon gedurende een bepaalde periode. In onze Facebookgroep Crochet-along Katia brengen we haaksters samen die allemaal hun eigen Mandala Oasis deken gaan maken. Gedurende 4 weken wordt er elke week een deel van het patroon gepubliceerd. Via de Facebookgroep kan je vragen stellen over het patroon, foto’s delen en inspiratie opdoen. Een leuke en gezellige manier om je passie voor haken te delen met andere haaksters over heel de wereld!

Oasis Mandala CAL FAQs

 • Wie is de ontwerper? Catalina van @bykaterinacrochet
 • Wanneer begint de CAL? Eerste week april
 • Hoe lang duurt de CAL? 4 weken: elke week wordt een deel van het patroon gepubliceerd.
 • Wat zit er in de kit? De kit bevat 8 bollen Katia Basic Merino in nieuwe en exclusieve kleuren.
 • Waar is de kit beschikbaar? De kit is verkrijgbaar in Katia Winkels en online via de KatiaShop* zolang de voorraad strekt.
 • Welke haaknaald heb ik nodig? 4mm. 
 • Waar vind ik het patroon? Het haakpatroon zal gedurende april gratis beschikbaar zijn in onze Facebookgroep Crochet-along Katia.
 • Hoe ziet het patroon eruit? Het patroon bestaat uit een geschreven uitleg met afkortingen en ondersteunende foto’s en symbolen. Alle afkortingen worden uitgelegd en omschreven en daarnaast delen we video’s waarin we laten zien hoe bepaalde steken gehaakt worden. We willen dat de Oasis Mandala CAL een leuke, ontspannende en plezierige uitdaging is voor iedereen!
 • Hoe kan ik de Oasis Mandala deken groter maken? Hier enkele tips:
  1. Werk dubbeldraads (met 2 draden tegelijk) en met een grotere haaknaald.
  2. Maak meerdere Oasis Mandala dekens en maak die aan elkaar.
  3. Wanneer de CAL afgelopen is, blijf dan doorhaken en herhaal de steken en rijen die je het leukst vond. Dit kan je blijven doen tot je de deken groot genoeg vindt. 
 • Zullen de kleuren ook als losse bollen verkrijgbaar zijn om de deken groter te maken? De kit is limited edition en is beschikbaar zolang de voorraad strekt. Alle nieuwe kleuren van de kit zullen als losse bollen beschikbaar zijn in de herfst- en wintercollectie 2020-2021 (vanaf augustus dit jaar).

* Verzending is mogelijk naar Portugal, Spanje (schiereiland en Balearen), Frankrijk, Duitsland, Nederland, België, Italië en Oostenrijk. 

Gratis haakpatroon en video tutorials 

Download het gratis haakpatroon en bekijk de stap-voor-stap video tutorials die je hieronder vindt. 

52 reacties op Oasis Mandala CAL 2020: doe mee en haak een prachtige babydeken met Katia Basic Merino!

 • Heuser Monica

  Heerlijk meedoen met dit pakket … we gaan er zelfs een CALT van maken, crochet-along-together van maken. We doen in een groepje mee aan deze cal. Zo kunnen de ervaren haaksters anderen verder helpen. Een prachtontwerp. We kijken ernaar uit !

  • Katia

   Wat super leuk om te horen! Vergeet niet wat leuke foto’s in de Facebookgroep te delen wanneer jullie bij elkaar komen! 😍

   • gigi van der auwera

    waarom altijd via facebook ik heb geen profiel op facebook

    • Katia

     Hoi Gigi, de CAL vindt plaats op Facebook omdat we daar mensen over heel de wereld kunnen verwelkomen in onze speciale groep. Een CAL is bedoeld om samen te werken en elkaar te helpen en dat kan perfect in de Facebookgroep. Het werkt zoals een forum waar iedereen kan reageren en foto’s kan delen. ❤

 • Lianne van Es

  Wat zijn de afmetingen? Groetjes, Lianne

  • Katia

   Hoi Lianne, de afmetingen zijn 76 x 76 cm ❤

 • Lia

  Ik haak nog niet zo snel maar vind hem wel heel mooi. Ik ben bang dat ik het niet af krijg in 4 weken. Mag ik dan ook meedoen?

  • Katia

   Hoi Liz, natuurlijk! Je kan de deken afmaken wanneer het jou uitkomt. ❤

 • Joanne

  Wat een ontzettend gave deken! Mag je ook meedoen als je voor je eigen katoen zorgt? Ik wil graag een deken haken voor mijn schoonzus, maar ze wil graag meer roze. Dus mag ik zelf wat aanschaffen en toch meedoen? Zo ja, wat heb ik precies nodig qua aantal bollen, kleuren etc.
  Alvast bedankt!

  • Katia

   Hoi Joanne, op onze blog vind je meer informatie over de kit waarin alle garens zitten die je nodig hebt. Hier kan je ook zien welke kleuren en hoeveelheden je nodig hebt, zo kan je makkelijk een paar kleuren vervangen naar eigen smaak. Qua katoen raden we aan: Fair Cotton, SeaCell Cotton, Ultrasoft een Tencel-Cotton. Houd er wel rekening mee dat alleen dekens gemaakt met onze kit kans maken op een speciale prijs.

 • Mirjam

  Is het materiaal ook extra zacht en kan een baby zich niet verwonden aan de draden die over het werk zitten als een spinnenweb?

  • Katia

   Basic Merino is een zacht garen speciaal voor baby’s. ❤

 • Astrid van Beers

  Kan ik ook meedoen als ik andere kleuren wil bestellen? Zo ja, totaal 8 bollen? hoeveel per kleur?

  • Katia

   Hoi Astrid, in het artikel vind je een voorbeeld van de kit. Aan de hand daarvan kan je de kleuren vervangen door je eigen gewenste kleuren. Houd er wel rekening mee dat je alleen kans maakt op een prijs als je de speciale Oasis kit gebruikt. ❤

 • Dagmar

  Welke haaknaald is er nodig?

  • Ellen

   Ik heb de doos voor de oasis mandala binnen, maar het verzoek tot de Facebook groep staat nog in behandeling. Als ik de commentaren lees, gaat dit niet snel. Ik word hier niet blij van; ik wil BEGINNEN!

   • Katia

    Hoi Ellen, wij zijn actief op Facebook en accepteren iedereen zo snel mogelijk. Veel haakplezier!

 • Bernadette

  Ik heb het katia calorieën 2020 pakket gekregen voor mijn verjaardag. Maar kan ik er 4 april pas aan beginnen? Of is het patroon al beschikbaar.
  Met vriendelijke groet,
  Bernadette

  • Katia

   Hoi Bernadette, het patroon van de Oasis Mandala CAL zal in april beschikbaar komen. Het patroon bestaat uit 4 delen en elke week zal er 1 deel geplaatst worden. ❤

 • Jac

  Ik zou graag deze cal willen maken met andere (dunnere)garen op haaknaald nr 3. Zou dat kunnen met dit patroon? Of klopt het patroon dan niet meer?

  • Katia

   Hoi Jac, je kan elk garen gebruiken dat je wil. Houd er wel rekening mee dat de deken kleiner zal worden wanneer je dunnere garens gebruikt.

 • Maud

  Ik heb zelf geen facebook en zou ook graag mee willen doen aan de cal. zijn er ook anderen mogelijkheden om toch mee te kunnen doen?

  • Katia

   Hoi Maud, de CAL loopt via onze groep op Facebook dus om mee te kunnen doen, heb je een Facebookprofiel nodig om toegang te krijgen tot het patroon.

 • Patricia

  Ik heb heel veel katia liggen en zou ook graag aanhaken.
  Kan dat en zo ja waar vind ik het patroon?
  Groeten Patricia

 • K. Bouman

  Jammer dat het patroon alleen via facebook bekend wordt gemaakt. ik heb ook geen facebook. Zou het mogelijk zijn om het ook op jullie site te zetten?

  • Katia

   De CAL vindt plaats in onze Facebookgroep en daar wordt elke week een deel van het patroon geplaatst ❤

 • Peggy

  Mag ik dit patroon haken met mijn eigen kleuren wol of katoen?

  • Katia

   Hoi hoi Peggy, dat is geen probleem hoor, iedereen kan meedoen! Wat wel leuk is om te weten: aan het eind van de CAL organiseren we een giveaway onder alle deelnemers die meegedaan hebben met onze kit. 🤗💗

 • Karin gurny

  Ik geraak er niet in op fb kan je mij vriend maken heb pakket wol gekocht voor mandala

 • Marloes

  Begint de cal deze week?

 • linda

  k heb net een lidmaatschapverzoek ingediend, wat je moet hebben om mee te doen begrijp ik
  binnen hoeveel tijd is dat gerealiseerd en hoe lang blijft het patroon staan

  • Katia

   Hoi Linda, leuk dat je meedoet! Alle uitleg vind je hier op onze blog: https://www.katia.com/blog/nl/oasis-mandala-cal-2020/ Elke woensdag in april plaatsen we een nieuw deel van het patroon. In totaal zijn er 4 delen. Na afloop blijft het patroon beschikbaar op onze website, dus je hebt alle tijd om het af te maken op eigen tempo.

 • Dorine

  Vandaag is 1 april ( geen grap?)hoe laat gaat het beginnen … ik wacht ongeduldig op patroon

  • Katia

   Hoi Dorine, het was zeker geen grap! De CAL is gisteren begonnen.

 • Loes

  Als fanatiek en zeer ervaren haakster kan ik blijkbaar met deze CAL niet meedoen. Ik ben geen lid van facebook en wil dat ook niet worden.

  Wat nu?

  • Katia

   Hoi Loes, het patroon is beschikbaar als CAL (crochet-along) wat betekent dat we het patroon met haaksters over heel de wereld gezamenlijk zullen maken. Hiervoor gebruiken we onze Facebook-groep waar het patroon beschikbaar wordt gesteld. ❤

 • Marie

  Als je een Facebook account aanmaakt krijg je dan het patroon of moet je het doen zoals het uit gelegd wordt op YouTube?

  • Katia

   Hoi Marie, als je lid wordt van onze Facebookgroep, kan je de patronen downloaden bij de bestanden van de groep. Je kan ook de YouTube-videos volgen.

 • Sylvia

  Het is nu eind april en heb net het pakket aangeschaft, kan ik het patroon nog ergens vinden?

  • Katia

   Jazeker, je kan lid worden van onze Facebookgroep en daar de patronen downloaden. Ze zullen altijd beschikbaar blijven, geen zorgen 👍

 • Carina Bucks-Peters

  Ik zie deze deken voorbij komen en vind hem prachtig.
  Zit er een duidelijke beschrijving bij of was die alleen te volgen via de Facebook Blog.
  Is de kit met 8 bolletjes voldoende voor de deken of moet je nog losse bolletjes bij bestellen ?

  • Katia

   Hoi Carina, de kit bevat alle garens die je nodig hebt om de volledige deken te maken met haaknaald 4mm. Mocht je losser haken, dan kan je misschien beter een extra bol erbij halen, maar in principe zou dit niet nodig hoeven te zijn. Het patroon vind je in onze Facebookgroep en de video’s vind je op YouTube.

 • Lianne

  Hoi

  Zou heel graag patroon willen
  Pakket gekocht
  Probeer via face boom groep
  Maar blijf in behandeling staan
  Jammer zou graag willen beginnen
  Met geschreven patroon 🥰

  • Katia

   Hoi Lianne, we accepteren iedereen in onze groep. Veel haakplezier!

 • Cromheecke Marianne

  Hoi Katia, ik heb de kit aangekocht via gerda lippens van elodia in waterland-oudeman. Ik ben een beginner en vind dit een superleuke cal. Heel vlot, elke toer afwisseling. Heel leuk om te doen. Een echte aanrader. Kunnen wij ook meedingen voor de prijs?
  Heel erg bedankt voor deze leuke uurtjes haakplezier.

  • Katia

   Hoi Marianne, wat super leuk om te horen dat je meedoet en de CAL zo leuk vindt! Iedereen die een foto in onze CAL facebookgroep heeft geplaatst, deed automatisch mee aan de giveaway. Later dit jaar start er een nieuwe CAL, hopelijk tot dan!

 • Nikki

  Ik was net bevallen toen de cal was en ik wil hem graag alsnog haken. Helaas wacht ik al even om toegelaten te worden op de facebookpagina en het lijkt erop dat deze niet meer actief beheerd wordt, kan ik het patroon inmiddels ook al ergens anders vinden?

  • Katia

   Hoi Nikki, de groep wordt nog steeds actief beheerd. We beginnen zelfs een nieuwe CAL volgende maand. 👍 Het patroon vind je bij de bestanden van onze groep.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *